Ha „régi motoros” olvasónk vagy sokat hallottál már különböző funkciókról, amelyeket a FIBARO okos otthon nyújt. Ilyen például az éjszakai fény, a jelenlét szimuláció, a kellemes ébredés etc.

De sosem tisztáztuk igazán, hogy mennyi az annyi. Tehát hány eszközre van szükség egy adott funkcióhoz? Vagy másképp, hány funkciót tudsz kihozni 10 eszközből?

Ebben a részben a fényvezérlés lesz a téma, annak megyünk utána, mit is lehet kezdeni 10 eszközzel. A lista hosszabb, mint gondolnád 

Előljáróban, a 10db eszköz az alábbiakból áll össze:

3db FIBARO Dimmer 2 – Fényerőszabályzó modul
1db FIBARO Universal Binary Sensor – Univerzális bemeneti modul
5db FIBARO Wall Plug – Okos konnektor
1db FIBARO Motion Sensor – Multifunkciós mozgásérzékelő

A rendszer különböző érzékelőkből (mozgás, nyitás, hőmérséklet, fény, füst, szén-monoxid, nedvesség, fagy, rezgés), valamint speciális vezérlő modulokból és kiegészítőkből épül fel, melyeket a központi vezérlő egység fog össze, felügyel és irányít.

A központi egység, tehát, a komplett „élő otthon” rendszer központi agyaként funkcionál. A Z-Wave hálózaton keresztül ide érkeznek be az egyes érzékelőkről és rendszerelemekről az információk, itt kerülnek feldolgozásra, majd innen továbbítódnak a végrehajtandó parancsok az egyes vezérlő modulok felé. A komplett rendszer igényeinknek megfelelő programozása szintén a vezérlő egységen történik. A távoli ellenőrzés és vezérlés ingyenes mobilalkalmazáson és online webes felületen keresztül válik lehetővé.

A rengeteg sikeres FIBARO telepítői oktatásunk után, úgy gondoltuk itt az ideje újra a fiatal tehetségek felé fordítanunk a tekintetünket. A héten Bodó Péter kollégánk az Öveges József Szakgimnázium és Szakközépiskolában volt oktatni, hogy a jövő feltörekvő generációjának is bemutassa mennyi lehetőség rejlik az okos otthon telepítői szakmában.

Erről olvashattok most egy kis összefoglalót!