Rólunk írták: index.hu újságírója FIBARO rendszert tesztelt


Saját parancssorokkal

Beszerelés után nagyjából egy napig használtuk a megadott beállításokkal a rendszert, aztán elszabadult az őrület. Jó értelemben, mert azon kezdtem el gondolkodni, hogy mit lehetne még kihozni a megadott eszközökkel. Nem volt nehéz dolgom, mert a webes alkalmazással könnyen alkothatók ilyen parancssorok.
Jócskán megkavartam a szakemberek által összeállított parancssorokat, teljesen újakat hoztam létre. Például a nappali lámpáját kötöttem össze a mozgásérzékelővel és megadtam, hogy milyen paraméterek teljesülése esetén kapcsoljon fel, kapcsoljon le. Például az esti filmnézésnél halványodjon el, de ha kimegyek a konyhába, akkor világítson erősebben, nehogy rálépjek az otthagyott gyerekjátékra. Nagyjából egy hónapig használtuk a rendszert, és teljesen hozzászoktunk az automata funkciókhoz, például ahhoz, hogy nem kell a kapcsolókhoz nyúlni. Hiányzott, amikor elvitték, nem meglepő, hogy a kényelemhez hamar hozzászokik az ember.
A Fibaro előnye, hogy sokféle külső eszközzel lehet összekötni, például öntözőberendezések, fűtésrendszer, klíma. Majdnem mindent meg lehet oldani, néha barkácstechnikával, néha meglévő modulokkal. Folyamatosan bővül a Fibaro rendszeréhez illeszthető olyan termékek listája, amelyek virtuális kezelőfelülettel vannak ellátva. Ezek mind IP hálózatra köthető újabb eszközök, azok közül is például Denon, LG, Logitech Harmony, Onkyo, Sony, Pionner, Xbmc.

Az index.hu teljes cikke itt olvasható: http://index.hu/tech/2016/06/18/intelligens_otthon/